Academia Heroica (pro učně)

Tam, kde se blýskají čepele v nebezpečném tanci, kde ticho protíná zlověstný svist šípů, kde se stíny pohybují mistři utajení a kde v ovzduší praská energie kouzel… tam hledejte studenty Academie Heroica. Ty, kteří ovládají skrytá umění a stávají se hybnou silou světa, ve kterém žijí. Právě s jejich osudem je svázán i osud pradávných bytostí, které se znovu hlásí o vládu nad moři a pevninou. Právě od jejich skutků závisí, jestli i zítra vyjde slunce. Cesta hrdiny začíná v mládí...

Škola hrdinů je letním táborovým larpem pro milovníky fantasy. Všechny příběhy se odehrávají v rozsáhlém, propracovaném a zcela autorském světě Leirin, který je plný originálních národů, bytostí, artefaktů a zápletek. Již čtvrtý rok ovlivňují hráči chod tohoto světa a již čtvrtý rok v něm jejich postavy žijí svým životem. Není nic snadnějšího, než se k nim přidat a žít ten svět s námi.

Akademie

Základ znalostí a dovedností získá mladý hrdina ve vybraných lekcích z oborů:

  • Boj (tváří v tvář, střelba, obrana, finty, velení)
  • Přežití (orientace, léčba, získávání zdrojů, pohyb v terénu)
  • Magie (proměny, vyvolávání, alchymie, očarování)
  • Utajení (boj v obraně, plížení, převleky, sítě)

Celkem 37 unikátních zvláštních schopností.

Hra

Není předem dáno, jak příběh tábora dopadne a vše bude záležet jen a pouze od rozhodnutí samotných táborníků a hráčů v jednom:

  • Skutečný fantasy svět (propracovaná historie, 6 provincií, 5 herních národů, 30 bytostí, přehršle artefaktů a 11 originálních zápletek...)
  • Bitevní etapy (celkem 6 bitevních scénářů, výsledek bitevních etap ovlivní ostatní zápletky)
  • Konflikty frakcí (o vliv a moc se hlásí mnoho rozličných organizací a uskupení - k jedné z nich budeš patřit i ty. Jen na tobě a ostatních společnících bude záviset, kolik respektu jí získáte)
  • Významné události (celkem 5 důležitých společenských událostí, během kterých se zjeví nové možnosti, jak ovlivnit významné lidi a vývoj situace ve škole - stačí být v správnou chvíli se správnými lidmi)

Uprostřed palouku posetého kusy zbrojí a rozličných zbraní klečel muž zahalený v hnědém plášti s kápí hluboko do čela. Rozhlížel se, sáhl na jílec zlomeného meče a přičichl ke krvavé stopě na rozseknuté helmě ležící v trávě. Vstal se a obrátil se čelem k hustému porostu na kraji palouku: “Je to pravda, pane! Žádná těla… ani části. Byli tady krátce před svítáním a jediné, co krom legionářů chybí, je onyx. I to ostatní drahé kamení tady zůstalo.” Po chvíli ticha se z houští ozval zastřený, mírně sípavý hlas: “Takže to co nevidět začne… Víš, co máš dělat. Máš na to ještě týden...” Nebylo slyšet kroky ani šustění listí ale zahalený muž si byl i přes to jist, že zde zůstal sám. Na tyto manýry svého pána si nezvykne asi nikdy...

Kdo si vybral termín a už přesně ví, jakou chce hrát postavu, může se rovnou přihlásit, dokud jsou volná místa:

 
Název Academia Heroica (pro učně)
Věková kategorie od 8 do 14 let
Termín 22. - 29. července 2018
Místo konání RS Jalovec (Číchov)
Obsazenost REALIZOVÁNO
Cena 4290,- Kč (3990,- Kč při společném přihlášení 2 a více dětí)
ONLINE PŘIHLÁŠKA  rezervace místa je závazná v momentu přijetí platby za tábor
Název Odvrácená strana Trahentia
Věková kategorie od 15 let
Termín 27. - 29. října 2016
Místo konání RS Jalovec (Číchov)
Obsazenost Volná místa
Cena 1400,- Kč
ONLINE PŘIHLÁŠKA  rezervace místa je závazná v momentu přijetí platby za víkendovou akci

Pro účastníky je zajištěné ubytování od 27.10. do 29.10. 2017. Strava od večeře prvního dne do oběda závěrečního dne. Pitný režim, program a zdravotnické zajištění akce.