Kouzelná země Yuurien

Národ skřítků Pikkuvaki již od nepaměti obývá malý ostrůvek Yuurien. Tento ostrov se nalézá v rozlehlém a tajuplném světě Leirin. Pikkuvaki se čas od času setkají s ostatními leirinskými obyvateli, protože udržovat kontakt s obyvateli je pro obě strany přínosné. Někdy potřebují pomoc obyvatelé, někdy naopak Pikkuvaki. Nicméně většinu času tráví v ústraní, kde se věnují svým povinnostem. Jejich nejdůležitějším úkolem je péče o rovnováhu v celém Leirinu.

Každý Pikkuvaki se věnuje jednomu ze čtyř povolání, to mu je přiděleno podle jeho schopností a talentu. Malí skřítkové si zkoušejí všechny povolání, aby věděli, které jim jde nejlépe. 

 • Rostlinkomilem je ten Pikku, který pečuje o stromy v lese, zná léčivé byliny a ví, kde je hledat. 
 • Zaříkávačem zvířat se může stát ten, kdo se rád stará o všechna zvířátka, dokonce i bájné tvory žijící v naší kouzelné zemi, ví jak zvířátka správně krmit a jak je potěšit. 
 • Bystrozrací hledači jsou pozornější než ostatní Pikkuvaki a mají nos na řešení nejrůznějších záhad, umí číst tajné písmo a vidí věci pro ostatní skryté. 
 • Čtvrtým a posledním povoláním Pikku jsou Bebínkohojiči, ti se věnují léčení ostatních Pikkuvaki a kohokoliv, kdo je o to požádá. Používají na to nejen bylinky, ale i kouzelné mastičky.

Až donedávna skřítkové Pikkuvaki žili v klidu a míru a řešili pouze záležitosti, které se děly přímo na jejich ostrově Yuurien. Tím, co se dělo ve zbytku Leirinu, se nenechali nijak ovlivňovat. Vyléčili otrávený Strom života, zachránili semínko Stromu života před vyklíčením v temnotě a dokonce našli dokumenty, které dokazují, jak jsou pro svět Leirin důležití. Poslední dobou se však do Yuurienu dostávají zvláštní zprávy z okolí. Rostlinkomilové přinášejí zmatené zprávy o léčivých bylinách kvetoucích ve sněhu. O noci, která přichází uprostřed bílého dne. Zaříkávači zvířat zaznamenali již mnoho ptáčků, kteří jsou neschopni vyletět z hnízda. Občas se stává, že spatří zvíře, které se v těchto končinách vůbec nevyskytuje. Všechno je zkrátka samý klam a lež. Zdá se, že opět potřebujeme Tvou pomoc.

Staň se i Ty skřítkem Pikkuvaki a pomoz odhalit sílu, která stojí za těmito prazvláštními událostmi. Poznej nové přátele a nauč se dovednostem, které musí každý správný skřítek ovládat. A co dalšího Tě při našem dobrodružství čeká?

 • naučíme se používat nové Pikku vychytávky
 • setkáme se s královnou národu Scariantes, jež je pilný stejně jako včeličky
 • vylepšíme znalosti a dovednosti v každém povolání
 • vypátráme hrozivého Plaslize, jehož lze spatřit jen pod rouškou noci
 • Rozluštíme a podnikeme cestu k léčivému prameni Sylké
 • budeme hledat tajemné zářící Vaalsieny, které se dají sbírat jen za tmy
 • využijeme blahodárnou sílu rostliny Kukkahlenky 

 

Název Kouzelná země Yuurien / A Kouzelná země Yuurien / B
Věková kategorie od 5 do 10 let od 5 do 10 let
Termín 30. června - 8. července 2018 22. - 29. července 2018
Místo konání RS Naděje RS Jalovec
Obsazenost REALIZOVÁNO REALIZOVÁNO
Cena 4990,- Kč (4690,- Kč při společném přihlášení 2 a více dětí) 4290,- Kč (3990,- Kč při společném přihlášení 2 a více dětí)
Online přihláška ONLINE PŘIHLÁŠKA ONLINE PŘIHLÁŠKA