LARP

Slovo „larp“ je označením pro velice specifický druh her, založených na hraní role. V těchto hrách má každý hráč přidělenou (nebo si po dohodě s organizátory sám vybere) roli nějaké postavy, kterou během hry ztvárňuje (podobně jako herci v divadle). Na rozdíl od divadla ale nehrají hráči pro publikum, ale pro sebe samé a ostatní spoluhráče.

LARP - hru naší Školy hrdinů připravujeme tak, aby si ji užili nejen zkušenější hráči, ale i ti, kteří něco takové zkoušejí poprvé. Pokud se chcete dovědět podrobnosti o hře, pravidlech, postavách a zápletkách, mnohé odpovědi najdete na stránce světa Leirin.

Na jakkoliv záludnou otázku týkající se samotné hry vám rádi odpoví přímo její tvůrci, nelépe a nejrychleji přes Facebookovou událost vytořenou speciálně pro tento účel.

Každá z postav ve hře má vytvořený originální charakter, podle kterého za ni hráč jedná.  Má i své herní cíle, kterých se hráč v rámci této role snaží dosáhnout. Během hry se snaží myslet a vystupovat jako jím ztvárňovaná postava, díky čemu si často vyzkouší pohled na věci, který je pro něj jako hráče zcela nový. Vzájemnými rozhovory, další interakcí a improvizací tak hráči společně rozvíjejí příběh, kterého jsou jejich postavy nedílnou součástí. Vyvrcholení a rozuzlení hraného příběhu obvykle není pevně stanoveno, takže je zcela na hráčích, jak se rozhodnou herní situace v rolích vyřešit a jak budou za své postavy rozhodovat.

V případě naší hry se jedná o jednu z těch podob larpu, které jsou v České Republice nejrozšířenější -  fantasy larp. Děj se odehrává ve fiktivním světě Leirin a jako hráč můžeš hrát postavu některého ze studentů Akademie, kteří na Grad přijeli z různých konců Císařství, mají různé osudy a vlastní cíle...

Zápletek a dobrodružství mají organizátoři připravených dost na to, abys po deset dní neměl moc šancí myslet na obyčejný svět, ze kterého na Leirin přijedeš…