Leirin - Jako hrob

víkendová akce pro všechny dospělé, kteří nechtějí jen posílat své děti nebo žáky na naše tábory a akce pro školy, ale rádi by zažili na vlastní kůži to samé, co u nás prožívají děti (byť v trochu jiné... v něčem intenzivnější podobě). Nabízíme Vám možnost zapomenout na chvíli na všední dny a zkusit si něco úplně nového. Žít život někoho jiného. Řídit jeho kroky, poznat jeho strach, cítit jeho smutky i radosti. Pro tento víkend nebudete sami sebou, budete jím... zahrajete si LARP.

“Starý pán není po smrti ani dva dny a už se k domu slézají jak supi ke kořisti. Tolik různých povah a starých křivd pod jednou střechou nemůže dopadnout jinak než katastrofou, věř mi!” Stará správcová usrkávala čaj a mračila se na kuchařku, která soustředěně škubala drůbež na smuteční hostinu. “ Jen aby se jim to nakonec nevymstilo! Víš přece co se říkává….Jdeš si pro dědictví a musíš zaplatit pohřeb!”

Nestává se často, aby se správcem závěti pouhého plukovníka, byť císařem vyznamenaného, stal někdo přímo z císařské kanceláře. Také se často nestává, že by se syn císařského plukovníka vypracoval až na jednoho z hlavních vůdců proticísařské rebelie. A málokdy hrozí, že by se tito dva mohli potkat v jednom domě. Přesně tato hrozba se však nyní vznáší nad domem Dominica Marsa, který za velmi zvláštních okolností zesnul přede dvěma dny. Pohřeb se má konat zanedlouho a do starého sídla se tak začala sjíždět velmi různorodá společnost. Rodina starého pána je rozvětvená a mnoho jeho přátel si brousí zuby na podíl z nemalého jmění, který znenadání postrádá majitele.

Propracovaný příběh pro začátečníky i zkušenější hráče se sice tváří jako komediální detektivka, ale tahle komedie by Vám snadno mohla zhořknout na rtech. Dům bude plný truchlících pozůstalých, nervózního služebnictva, hostů zvaných i nečekaných... Kým z nich budete? Čí zájmy budete hájit a čí kůži chránit, pokud se něco zvrtne? Skrze čí oči nahlédnete nejen do domu nebožtíka, ale i do světa, který Vaše děti tak dobře znají? Čí rukou si sáhnete na tlukoucí srdce Leirinu a čími ústy vydechnete naposled, když to dopadne úplně špatně?

PROGRAM:

 • úvodní zasvěcení do tajů larpu
 • zahřívací workshop hraní role
 • workshop boje měkčenými zbraněmi….
 • denní i noční bloky hry
 • pět možných konců příběhu
 • jednoduchá a srozumitelná pravidla
 • připravené role (k rozebrání zveřeníme 1.4.2018)
 • konzultace aspektů postav přede hrou
 • tajemství... (nečekáte, že tady vyjmenujeme všechno - že ne? )
Samozřejmostí je ubytování v dvoulůžkových pokojích skýtajících pohodlí a soukromí (plná penze v ceně)
 

 

“Pane, vy opravdu věříte, že nám jeho úkryt prozradí někdo z jeho příbuzných? Vždyť právě zemřel jejich otec, manžel a on je z jejich krve. To je spíš stmelí než rozdělí... ”Ostřílený úředník Iulian Scribo se shovívavě usmál mladíkově horlivosti: “Milý Plaute, člověk se donaha odkope, když jde o peníze, když se vzteká a když je opilý. A tady se nám může poštěstit všechno dohromady.”

* larp má mnoho podob a forem. Protože Vám chceme ukázat především styl velmi oblíbený mezi mladšími začínajícími hráči, hra "Jako hrob" má blízko právě k němu. O dalších rozličných podobách této aktivity Vám rádi povíme na místě, stejně jako o konkrétních akcích, kde se s nimi můžete setkat.

Název Leirin - Jako hrob (pro veterány ;) )
Věková kategorie od 18 let
Termín 27. (17:00) - 29. (13:00) dubna 2018
Místo konání RS Ředkovec (Světlá nad Sázavou) - dvoulůžkové pokoje pro všechny účastníky
Obsazenost Poslední volná místa
Cena 1800,- Kč
ONLINE PŘIHLÁŠKA  rezervace místa je závazná v momentu přijetí platby za akci
Název Odvrácená strana Trahentia
Věková kategorie od 15 let
Termín 27. - 29. října 2016
Místo konání RS Jalovec (Číchov)
Obsazenost Volná místa
Cena 1400,- Kč
ONLINE PŘIHLÁŠKA  rezervace místa je závazná v momentu přijetí platby za víkendovou akci

Pro účastníky je zajištěné ubytování od 27.10. do 29.10. 2017. Strava od večeře prvního dne do oběda závěrečního dne. Pitný režim, program a zdravotnické zajištění akce.

 
Název Academia Heroica (pro učně)
Věková kategorie od 8 do 14 let
Termín 15. - 22. července 2018
Místo konání RS Jalovec (Číchov)
Obsazenost Volná místa
Cena 4290,- Kč (3990,- Kč při společném přihlášení 2 a více dětí)
ONLINE PŘIHLÁŠKA  rezervace místa je závazná v momentu přijetí platby za tábor
Název Odvrácená strana Trahentia
Věková kategorie od 15 let
Termín 27. - 29. října 2016
Místo konání RS Jalovec (Číchov)
Obsazenost Volná místa
Cena 1400,- Kč
ONLINE PŘIHLÁŠKA  rezervace místa je závazná v momentu přijetí platby za víkendovou akci

Pro účastníky je zajištěné ubytování od 27.10. do 29.10. 2017. Strava od večeře prvního dne do oběda závěrečního dne. Pitný režim, program a zdravotnické zajištění akce.

 

Jako hrob - hráčské postavy

Vážené hráčstvo!

Postavy jsou k mání! Princip je prostý - první bere.

Takže stačí:

 • v klidu si pročíst popisy postav a vybrat si "tu pravou"

 • zkontrolovat diskusní fórum pod článkem

 • pokud si danou postavu již někdo rezervoval, je potřebné vybrat jinou

 • pokud ve fóru na tuto postavu rezervace není, stačí jako příspěvek napsat číslo své přihlášky (už trénujeme na ostrý start GDPR ;) ) a jméno vybrané postavy.

 • po potvrzení volby doporučujeme chvíli (minuta bohatě stačí) počkat, jestli se v diskuzi nezjeví rezervace od jiného hráče na tu samou postavu s dřívějším časem příspěvku - jelikož čas zveřejnění příspěvku je určující, je v takovém případě potřebné volit postavu jinou...

Dobře si uvědomujeme, že jde o Váš první LARP. Snažíme se netrápit vás zbytečně širšími a hlubšími souvislostmi celého fantastického světa, kde se jeho děj odehrává, nicméně ve hře se i tak zjeví zástupci hned několika národů, které z našeho běžného světa znát nemůžete. Abyste věděli, čím se jejich typičtější příslušníci vyznačují a mohli si lépe vybrat, co chcete hrát, stačí si přečíst stručné charakteristiky jednotlivých národů (ty otevřete prostým kliknutím na název národa). Koho by zajímaly další detaily světa Leirinu, může nakouknout SEM. Nemusíte se ale bát, že to všechno budete ve hře potřebovat - vůbec ne. To, co bude dobré vědět, se od organizátorů včas dozvíte a nebude toho tolik, aby si to hlava nezapamatovala, nebo tahák v kapse nepřipomněl…

Doporučujeme, aby si ženské role vybíraly hráčky a mužské hráči - v seznamu najdete i dvě “unisex” postavy, které je možné hrát jak v mužské, tak i v ženské verzi).

Určitě si všimnete, že v popisech postav nějaké informace chybí. Prostým důvodem je fakt, že i tyto postavy mají svá tajemství a ty se dozví jen hráč dané postavy.

 • Týden před samotnou akcí dostanete e-mail s podrobnějším popisem postavy (ten může obsahovat například tajné informace, názory, vazby, minulost, závazky, cíle…).

 • Na místě před začátkem hry si s každým z hráčů organizátoři ještě na pár minut sednou a proberou případné nejasnosti, dotazy či připomínky.

 • Pokud budete mít dotazy týkající se jen a pouze vlastní vybrané postavy, můžete je posílat na e-mail info@leirin.cz.

 

No a teď už konečně… tadááááá:

V rámci přehlednosti jsme volné a obsazené postavy odličili barevně

 • VOLNÉ POSTAVY
 • OBSAZENÉ POSTAVY

rodina Marsus

bohatá rodina zesnulého

 • Damianus Marsus (bratr zesnulého) - liberos, muž, 63 let:

Malíř, umělec - trochu snílek, trochu chaotický a zmatený, naprostý flegmatik. Když byly děti Marsovy malé, tak trošku potrhlého strýčka doslova zbožňovaly. V jeho pokoji se vždycky daly nalézt hotové poklady a byla s ním legrace. Zato jejich vychovatel/ka se mohl/a zbláznit, když je viděl/a v jeho společnosti, protože jakákoli disciplína byla pro ten den naprosto v nenávratnu.

 • Antonia Marsa (žena zesnulého) - liberos, žena, 59 let:

Paní domu - laskavá a vždy usměvavá. Ačkoli pochází ze spíše chudé rodiny, vždy oplývala vybranými způsoby a byla ozdobou každé společnosti, kde okouzlovala svou elegancí, ale také břitkým vtipem.

 • Lucius Marsus (syn zesnulého) - liberos, muž, 42 let:

Vysoce postavený velitel republikánské armády - odvážný a čestný, snadno se rozhněvá. Když se ho naposledy pokoušeli zatknout císařští vojáci, tak jednoho v souboji zabil, další dva zesměšnil a zbylí utekli.

 • Dominica Marsa (dcera zesnulého) - liberos, žena, 37 let:

Nepracuje, bydlí v domě rodičů - plachá, uzavřená. Ne vždy byla Dominica tichou vodou rodiny. Jako malá v každé lumpárně předčila oba své bratry, byla vůdkyní party nezřízených výrostků sesbíraných z okolí a dokonce ji podezírali i ze žhářství.

 • Aurelius Marsus (syn zesnulého) - liberos, muž, 39 let:

Lékař - důvěryhodný, solidní, rozvážný. Jako dítě trochu trpěl tím, že vynikal spíše inteligencí než obratností a silou, ale nyní v dospělosti si je až příliš dobře vědom svého váženého postavení a může působit poněkud strojeně.

 • Helvia Marsa (snacha zesnulého, manželka Aurelia Marsa) - liberos, žena, 36 let:

Lékařka, nyní v domácnosti - starostlivá, jemná, tichá. Je dávána za vzor mladým dívkám v širokém okolí jako prototyp takřka dokonalé manželky.

 

rodina Razvan

bohatá rodina, známí zesnulého

 • Dorian Razvan (manžel) - sigriet, muž, 49 let:

Obchodník - tvrdý, nekompromisní, velmi schopný a naprosto bezohledný. Nikdo moc nechápe, co takový gauner dělá na pohřbu někoho tak zásadového, jako byl plukovník Marsus. Navíc se nějaké morální zásady ani neobtěžuje předstírat. Zato obchodní dohoda pro něj stojí nad všemi zákony.

 • Alma Razvan (manželka) - sigriet, žena, 39 let:

Obchodnice - stále velmi krásná, marnivá, ráda je středem společnosti. Zlé jazyky tvrdí, že umí velmi dobře zpeněžit vše, čím ji příroda obdařila. Ti obezřetnější tvrdí, že krásným ženám není radno dlužit peníze příliš dlouho

 • Robert Razvan (syn) - sigriet, muž, 19 let:

Student alchymie - velice schopný a inteligentní, sebevědomý. Poslední dobou jeho zraky více než na křivulích a baňkách spočívají spíš na každém dívčím půvabu v dohledu.

 

nezávislé postavy

 • Caelia Valens (zajištěná starší dáma, známá zesnulého) - liberos, žena, 56 let:

Bývalá vychovatelka na císařském dvoře - mateřský typ, milá povaha. Rozzlobit tuto laskavou dámu považovali za hřích i ti největší darebáci u dvora a každý se snaží být s ní zadobře.

 • Mussia Urbica (nepříliš majetný/á přítel/kyně Lucia Marsa) - liberos, unisex, 36 let:

Doprovod Lucia Marsa, povolání neznámé - zamračený/á, málomluvný/á, působí nebezpečně. Když se Vám zadívá do očí, máte pocit, jakoby věděl/a všechna vaše nejtemnější tajemství. Což mu/jí na oblíbenosti pochopitelně nepřidává.

 • Marcella (komorná Caelia Valens) - liberos, žena, 18 let:

Komorná - v jádru hodná holka, ale na první pohled dosti ztřeštěná, nezodpovědná, veselá a hlasitá. Od její paní se jí dostává skvělého vzdělání, ale místo aby poslouchala o dějinách Císařství, tak dělá přes okno grimasy na kluka, co sedí v zahradě na stromě. Často má jednu punčochu jinou než druhou nebo nasype omylem do čaje sůl místo cukru a přijít někam včas ji snad nikdy nikdo neviděl.

 

císařští úředníci

 • Iulian Scribo (vykonavatel závěti) - sigriet, muž, 45 let:

Vysoce postavený císařský úředník - upjatý, hrdý na svoji funkci, úzkostlivě dodržující všechny postupy a nařízení, byrokrat. S postupujícím věkem už sem tam nad něčím přivře oko. Sám o tom říkává, že mu asi měkne mozek....

 • Plautus Lupius (pomocník Iuliana Scribo) - liberos, muž, 21 let:

Nižší úředník - kariérista, podlézavý a úlisný. Zcela nepokrytě pochlebuje všem mocným a bohatým. Je oblíbeným terčem vtípků svých kolegů, ale pranic si z toho nedělá.

 

služebnictvo a osazenstvo domu

finančně nestrádají

 • Appulia Remia (stará správcová) - liberos, žena, 82 let:

Správcová domu Marsových - pečlivá, přísná, zapšklá. Tato žena dotáhla k dokonalosti přísloví : "Děti strašíme Brutorem, dospělé-lidmi." Snad pro každého a v každé situaci má vždy příklad někoho, kdo se zachoval podobně a dozajista ho to stálo jmění, nervy, život nebo všechno dohromady. Děti vždycky nesnášely, když na ně mluvila moc zblízka, protože ten silný odér rumu by nevydýchal ani leckterý trénovaný pijan.

 • Fabius Molitor (vychovatel/ka) - liberos, unisex, 55 let:

Chůva/vychovatel dětí u Marsů, nyní vypomáhá v domácnosti - věčně si na něco stěžuje. Postihla ho/ji asi každá nemoc, co jich na světě je.....nebo si to aspoň myslí.

 • Viktor Felix (válečný veterán) - liberos, muž, 60 let:

Bývalý voják, nyní pomocník v domě Marsů - přísný abstinent, loajální, asketa. Velmi si rozuměl se zesnulým plukovníkem. Oba měli podobný názor na disciplínu a poslušnost. Společně zvládali ukočírovat divokou povahu Alfreda. Co je ale starý pán po smrti, tak se může Viktor z bujarého marinheira zbláznit.

 • Alfredo Floriano Giorgio (válečný veterán) - merinheiro, muž, 58 let:

Bývalý voják, nyní pomocník v domě Marsů - nepohrdne dobrým pitím, často kleje, hlasitý, veselý a pro každou špatnost. I přes svůj věk je to největší “záškoďák” v širokém okolí. Mouše by ale neublížil. I když u chlapa, který ublíží ženské, už to tak jisté není.....

Paullus Polius (místní chasník) - liberos, muž, 46 let:
Paullus se narodil ve vesnici poblíž Aggeru, jeho rodina byla velmi chudá a tak velmi uvítal šanci pracovat pro plukovníka císařské armády. Bohatý pán nebyl lakomý a Paullus, který byl velmi šikovný na práce okolo domu brzy vydělával tolik, že zajistil rodinu a taky mu něco zbylo. Na Marsovy by nedal dopustit.
 

Mnoho zdaru!

Jako hrob - výběr hráčských postav

postava

Paullus Polius. Cislo prihlasky 183120

Viktor Felix

Demokraticky jsem si vybral Viktor Felix :D

Helvia Marsa

A já si zabírám postavu Helvia Marsa :-D

Plautus Lupius

Toho beru, ale cislo prihlasky si nepamatuju :/

Výběr postavy

Vybírám si postavu zvanou Robert Razvan, číslo přihášky 183118. Velice děkuji :)

Re: Marcella

Ještě tak tušit, kdo je Beka - budeme vděčni za upřesnění :-)
Děkujeme

Re: Re: Marcella

Beka je uz plne v roli roztrzite Marcelly :D
A taky ma Beka cislo 183119.
Doufam, ze uz jste stastni.
Tesim se!

Fabius Molitor

Joj už sa teším...

výber postavy

Aurelius Marsus - môj výber...

Rekapitulace 2.4.2018

Pro snadnější pátrání :-)

Volné postavy
• Aurelius Marsus
• Helvia Marsa
• Fabius Molitor
• Viktor Felix

Obsazené postavy
• Antonia Marsa - Hana Šťastná
• Dominica Marsa - Hanka K
• Alma Razvan - Kristyna Paulikova
• Lucius Marsus - Kamil Fajt
• Alfredo Floriano Giorgio - Martin Valousek
• Caelia Valens - Dagmar Fajtová
• Mussia Urbica - Míla Vybíralová
• Appulia Remia - Taťana Sajdok
• Dorian Razvan - Marduk
• Iulian Scribo - Šimpy
• Damianus Marsus - JiriK

Damianus Marsus

Myslím, že tahla postava by mohla patřit ke mně - tedy pokud už nepatří někomu jinému.

Re: Damianus Marsus

V pořádku, je Vaše.

Appulia Remia

Informačně. Mám sice momentálně připsanou roli Helvie, ale v tuto chvíli se ještě radím s vedením o případné změně pro roli správcové, tj. Appulia Remia. Nejsem ještě zcela rozhodnuta.

Re: Appulia Remia

V pořádku, dokud se o jednu z rolí nehlásí nikdo jiný, tak se nic neděje a můžete se v klidu rozhodovat :)

půlnoční aktualizace

Aktuálně rozebrané postavy:
Antonia Marsa - Hana Šťastná
Dominica Marsa - Hanka K
Alma Razvan - Kristyna Paulikova
Lucius Marsus - Kamil Fajt
Alfredo Floriano Giorgio - Martin Valousek
Caelia Valens - Dagmar Fajtová
Mussia Urbica - Míla Vybíralová
Helvia Marsa - Taťana Sajdok
Dorian Razvan - Marduk

vyber postavy

Dorian Razvan

Helvia Marsa

Tak snad bych mohla Helvii, ještě by přicházela v úvahu Caelia Valens nebo Antonia Marsa, jenže ty jsou už zadané. Ještě se poradím, neb není už z čeho moc vybírat.

Mussia Urbica

Vybírám tuto postavu Mussia Urbica
číslo přihlášky 183110

Caelia Valens

Rád bych si vybralavtuto postavu Caelia Valens

Dominica Marsa

Rády bych tuto postavu. Dominica Marsa

Re: Dominica Marsa

Tato postava byla po domluvě opět uvolněná.

Re: Re: Dominica Marsa

Uvolněná Dagmar, připsaná Hance.. pro úplnost :-)

Alfredo Floriano

Alfredo

Lucius Marsus

Rád bych si vybral postavu Lucius Marsus.

Alma razvan

Alma razvan

Dominica Marsa

Vybírám si Dominicu

Antonia marsa

Liberos

výběr postav

Antonia Marsa - vybírám tuto postavu

Přidat nový příspěvek