O kostýmech

Velmi pomáhají uvěřitelnosti alternativní reality (stejně jako slovník, dekorace, rekvizity, nebo samotné místo pro akci).

Začínajícím hráčům vždy doporučujeme, aby dobře zvážili velké investice do kostýmů, které můžou být skutečně nákladné a jejich výroba vlastními silami dlouhá a náročná. Rozhodně nebudeme bránit těm, kteří si chtějí některé prvky připravit sami a rádi pomůžeme těm, kteří jsou tom s šitím podobně jako Hor, nebo nemají čas a vůli kupovat cokoliv, co by pak zbytečně strašilo doma na věšáku.


Chci si přivézt vlastní kostým

V pořádku. Stačí mít na zřeteli základní charakteristiku postavy - zejména její finanční zabezpečení a sociální postavení (někdo, kdo slouží u Marsů, bude mít sotva sametové vínové šaty se zlatou výšivkou na rukávech a límci a vážený císařský úředník si jen stěží vezme vytahanou košili a umaštěnou zástěru...).

  • Co se týče stylu, je to složité a jednoduché zároveň. Klíčovou formulací může být "fantasy vycházející z reálií evropského raného a vrcholného středověku". To znamená, že se pro inspiraci určitě můžete podívat, co řekne google na zadání "raný středověk oblečení", nebo si vzpomenout na svůj oblíbený film s dějem v daném období, nebo projít nabídky krejčovských dílen šijících pro ty, kteří se zabývající takzvanou "živou historií". Slovíčko "fantasy" je pro vás (i pro nás) obrovskou výhodou, protože znamená, že kostýmy pro tuto akci snesou rozličné drobné odchylky (třeba takový korzet určitě není typickým příkladem dámské módy raného evropského středověku, ale je určité schůdnější, než frak, rajtky, nebo skafandr).
  • Dokument, který by detailně popisoval trendy leirinské módy pro jaro 315, skutečně neexistuje. Důvod je prostý. Raději našim táborníkům (a jejich rodičům) v této věci necháváme volnější ruku a vy na tom nebudete jinak.

 

Spolehnu se na kostým od organizátorů

Není problém. Naše šatna skrývá leccos a kteroukoliv z postav umíme ilustračně vhodně doobléct. Stačí nám napsat orientační konfekční velikost (byť nedokážeme slíbit, že se do ní trefíme, rádi se jí přiblížíme co nejvíc). Odpovídající kostýmové prvky najdete na akci - nebudou ale stoprocentně kompletní a tak si některé věci stejně přivezete sami (bohužel, kvalit divadelní šatny pořád nedosahujeme)

  • kalhoty (jednobarevné, bez vzoru a nápisů, ideálně přírodní materiál bez velkého množství kapes)
  • sukni (jednobarevnou, bez vzoru a nápisů, ideálně přírodní materiál bez velkého množství kapes)
  • boty (jednobarevné, bez vzoru a nápisů, ideálně přírodní materiál bez velkého množství dekoračních prvků, můžou být vysoké)
  • pásek (ideálně přírodní materiál)

Ke komunikaci můžete určitě využít i diskusní fórum pod tímto článkem

 

Diskusní téma: O kostýmech

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek