O Academii Heroica

Academia Heroica je bezpochyby jedním z nejlepších míst, kde mohou všichni dobrodruhové, či milovníci fantastických příběhů a larpu trávit léto. 

Nenechte se zmást, nejedná se o školu v pravém slova smyslu. Písemky ani biflování zde nemají své místo - jsou nahrazeny psaním kouzelných svitků, alchymií, střelbou na pohyblivý cíl či bojem tváří v tvář. Ze všech známých škol je jednoznačně jediná skutečně fantastická a byť pololetní písemka z fyziky může být hodně napínavou záležitostí, rozhodně se v ničem nechytá na systém zkoušek ze čtyř oborů Akademie - boje, přežití, utajení a magie.

Jednoduchá a funkční pravidla

  • Klademe důraz na to, aby byla snadno zapamatovatelná a hráče příliš nezatěžovala během samotného hraní. Přitom jsou komplexní a skýtají hráčům široký prostor pro rozvoj postavy a hru samotnou.

Obrovská volnost při rozvoji postavy

  • Systém dovednostních stromů umožňuje ne desítky, ale stovky možných kombinací toho, co která postava umí a jaká je. Vlastní životopis postavy, ke kterému se poté vážou zápletky přímo na míru je samozřejmostí.

Desítky příběhových linek

  • Nemáme rádi prostoduché úkoly typu "najdi v lese", "vezmi a utíkej" či "zaútoč a zabij". Nabízíme propracované zápletky napříč postavami a frakcemi. Od těch nejjednoduších, až po velmi náročné detektivní linky plné dramatických zvratů do poslední chvíle. Zakládáme si na nelineárním příběhu a na každou akci postav náš svět přirozeně reaguje.

Bitevní etapy

  • Milovníci dřevárny ani tento rok nezůstanou zkrátka. Pro rozsáhlé bitvy (tvořící paralelní dějovou linku) vybíráme nové lokality a tvoříme zbrusu nové scénáře. Válčit se bude dva dny...

Napětí a politický boj

  • Vzhledem k pestrosti národů, společenských vrstev a nyní i několika vírám, dochází ve světě Leirin velmi často k neshodám a konfliktům. Nyní zuří občanská válka a tato situace je ještě mnohem napjatější. Císařství či republikánští rebelové? Confracta či Intactata? Udatní liberos či bohatí sigrieti? Staří či Stíny? Rozhodnutí je pouze na hráčích a jejich postavách. Musí ale počítat s tím, že každá volba nese své následky.

Propracované rekvizity

  • Dáváme si záležet na vytvoření co nejhutnější a nejuvěřitelnější atmosféry fantasy světa. Ve hře hráč potká opravdové klíče i paklíče, magické sloupy v životní velikosti či lektvary z opravdových přísad. Pro ztvárnění co nejskutečnějšího nadpřirozena využíváme spoustu moderních technologií a multimédia.

Zkušený tým

  • Jádro týmu organizátorů a vedoucích se poprvé potkalo před patnácti lety. Od té doby vytvořili dva komplexní a čistě autorské herní světy a realizovali celou řadu akcí (od komorních víkendovek až po rozsáhlé larpy pro bezmála stovku lidí). Neustále hledáme nové prvky do našich her. Jestli se nám to daří, to se zeptejte našich hráčů, třeba na Facebooku.

... a ještě mnohem víc.