Kouzelná země Yuurien

Vítej, velký člověče! Vítej v zemi Leirin, kde všechny živé bytosti jsou jedním a žijí z energie velikého Stromu. Právě toho Stromu, který již po staletí ochraňujeme. Jsme skřítkové Pikkuvaki. Přistup blíže, dobře se dívej a zůstaň tiše. Budu Ti o nás vyprávět. 

Termín: 10. - 17. 7. 2021

Místo konání: Chata Doubravka

Věk: 5 - 10 let

Cena: 5490- Kč (5190,- při přihlášení 2 a víc účastníků společně)

"Juno, počkej - nevidím přes tebe! Co je v té truhle? To vypadá jako nějaký kus oblečení - taková ta výstřední vestička, co nosí strejda Ronon. Že je na té kůži něco napsané? A umíš to přečíst? ... Ale to přece nedává žádný smysl, že jsou tam jen písmenka. A co ten obrázek uprostřed? Už jsi někdy takové místo viděla? To mi nedá spát, dokud nezjistíme k čemu tahle prapodivnost slouží."

Skřítci Pikkuvaki

Všichni usilovně pracují, protože je to náramně baví.

Malý národ Pikkuvaki žije v Leirinu od pradávných dob. Nejvíce nás žije na ostrůvku zvaném Yuurien, ale naše malé osady najdeš prakticky všude. 

Jsme národem společenským. Rádi pořádáme slavnosti, hrajeme hry, občas i jen tak lenošíme a scházíme se, abychom si povykládali, co se kde ve světě událo. 

Ale jak už to bývá, kde je zábava, musí být i povinnosti. Pečujeme o rovnováhu ve světě a hlavně o náš Strom. 


Mezi námi jsou Pikkuvaki, kteří znají všechna zvířátka Leirinu, dokáží je vystopovat a postarat se o jejich bezpečí - ty nazýváme Zaříkávači zvířat.

V nejrůznějších bylinkách, způsobu jejich pěstování a v tom, jak je nejlépe zužitkovat, jsou zběhlí Rostlinkomilové. Ti často spolupracují s Bebínkohojiči, kteří zas umí ošetřit kdejakou bolístku a starají se o ty, co se o sebe postarat nemohou. Nejdou daleko pro vlídné slovo a konejšivé pohlazení.

A pokud Pikkuvaki překvapí nějaká nečekaná událost, objeví se záhada, nebo nedej Strome nějaké nebezpečí - jsou tu Bystrozrací hledači, kteří vždycky přijdou všemu na kloub.

"Už jste to slyšeli? Budeme mít sousedy! Nekoukej tak vyjeveně Kuki, už bylo načase, aby se zas událo něco zajímavého. Musíme je pozvat na Saarelu. Kdo to asi bude? Už si staví tábor hnedle za tím lesem, kde rostou ty nejlepší Vaalsieny..." 

Příběh

Čas v Yuurienu obyčejně plyne klidným tempem. Skřítkové svědomitě plní své povinnosti, večer si zahrají oblíbený sport Klusál nebo si společně zpívají a zatančí.

Obyčejně svůj den začínáme probuzením přírody - to aby náhodou nezaspala. Pak se každý skřítek odebere vykonávat své povolání a odpoledne už se věnuje jeho oblíbeným kratochvílím. 

Život Pikkuvaki plyne poklidným tempem. Nebo tomu alespoň tak donedávna bylo. Od té doby, co skřítkové objevili tajemnou truhlici s ještě tajemnější obsahem, nikdo nemluví o ničem jiném. V truhlici se nacházel podivný předmět, jehož účel je nám naprostou záhadou. Pikkuvaki ale tuší, že řešení téhle záhady máme na dosah ruky.  

Tak co, člověče? Chceš se s námi pustit do dobrodružství? 

Věz, že o ta nemáme nouzi. 

"Viděl jsi tu dámu? Ano, tu v té dlouhé sukni se zarputilým výrazem. Prý je veledůležitou osobou z toho tábora, co postavili za lesem Vaalsien. Všichni z ní mají nahnáno. Dobrou hodinku se tu potulovala, chtěla vidět Rostlinkomily při práci. Musím říci, že mi ta její pozornost lichotí, ale něco na ní bylo takové prapodivné. Strach jsem z ní neměla, to ne, ale... cítila jsem zvláštní mrazení, strejdo Arene. Tady vzadu na krku. Už se ti to někdy přihodilo?" 

Letos se můžeš těšit na: 

  • setkání s přátelským Mutavcem

  • úprk před smrdutými Hajasuurami

  • hledání vzácného Vaalkoinena

  • noční výpravu za tajemnými Vaalsienami

  • bujarý svátek Saarelu

A na mnohá další setkání čekaná i nečekaná, výrobu rozličných drobnůstek, bez kterých se žádný správný Pikkuvaki neobejde, a ranec her a zábavy s ostatními skřítky. 

Neváhej a vydej se za skřítky Pikkuvaki, letos již posedmé!