Spící obr

"Místo, které navštívíš je chráněno bezpočtem kouzel a mocných artefaktů. Přesto však není bezpečné. Bude tam plno studovaných hlav, které nesou informace zásadního významu pro celý svět. Přesto (nebo právě proto) tam nelze nikomu věřit všechno. Budou vyslovena vážná slova a budou se dít velké věci. Proto bude důležité vědět, kdy je lepší mlčet a nic nedělat. Jdeš mezi mágy. Je načase se bát."

Termín: 26. - 28. 4. 2019
Místo konání: RS Jalovec
Věk: 18+
Hra: situační larp

OBSAZENO

"Kdo stojíš u Brány, vyslov své jméno a právo vejít!"

"Nuenus Ilidan. Professor Umění Magických a ředitel Magické Akademie Gradu"

"Lež. Ředitel této Akademie už je přítomen a jméno neodpovídá. Nepokoušej se vejít a odejdi!" 

Hra

Spící Obr je především situační hrou s velmi jednoduchými pravidly, takže je vhodná i pro začínající hráče. Je určena pro všechny dospělé, kteří nechtějí jen posílat své děti na naše tábory, ale rádi by zažili na vlastní kůži to samé, co u nás prožívají jejich potomci. 

Nabízíme Vám možnost zapomenout na chvíli na všední dny a zahrát si na někoho úplně jiného. Budete žít jeho život, řídit jeho kroky, cítit jeho smutky i radosti. Pro tento víkend nebudete sami sebou, budete jím.

  • Děj se odehrává v prostředí tajné volby nového Arcimága. 

  • Většina rolí je z řad kandidátů pěti Magických Akademií (nebo snad přijde i nějaký zástupce ze Silvy?), jejich doprovodu a strážců usedlosti.
  • V zápletkách budou převládat pletichy a intriky, ovlivňování sil protivníka a získávání vlastních spojenců pro samotnou volbu.
  • Určitě lze počítat i s hosty nezvanými a nečekanými, stejně jako s vedlejšími zápletkami, které se týkají zvláštností samotné usedlosti a jednotlivých hostů.

Fotografie z první akce pro rodiče našich táborníků najdete ZDE.

"Ti říkám, že tam bylo světlo. Všichni jsme to viděli, když jsme se vraceli s tou zaběhlou ovcí. Už byla tma a bylo to z Mokré Stráně vidět jako na dlani. Svítilo se tam a venku chodil někdo s loučí. Quintus se tam šel dokonce podívat, ale vrátil se, že se tam zase zvedá mlha."

Příběh

Pokud někdy zabloudíte v podhůří hory Radrum, máte šanci narazit na zvláštně vyhlížející usedlost. Kterýkoliv z nedůvěřivých místních by vám určitě odpřísáhl, že je už čtyři roky opuštěná, bez právoplatného majitele a že nemá smysl tam chodit, protože tam nikoho nepotkáte. To by však byla pravda jen z části. Usedlost majitele má, jen v ní nebydlí. Opuštěná ale není, protože majitel v ní nechal několik strážců a byť tam (krom nich) obvykle skutečně nikoho nepotkáte, teď zrovna tam je plno. Dovnitř se však dostanou jen zvaní a tomu u brány není dobré odmlouvat.

Je to už víc než rok, co Císař zrušil všechny Magické Akademie a mimo zákon postavil všechny, kdo magii provozují. Kdo čekal protesty, nebo snad aktivní odpor mágů, je zřejmě velmi zklamán. Některé z Akademií prý pokračují v utajení na jiných místech, poměrně mnoho svobodných mistrů Umění Magických aktivně podporuje činnost republikánů a proslýchá se, že je magie vyučována i na Academii Heroica, kterou řídí Via Directa. 

 To je ale všechno. Žádná rázná odpověď Císaři, žádné magické bouře plné smrtonosných blesků a žádné proměňování legionářů v žáby, jak slibovaly mnohé hospodské předpovědi. Prostě nic. Provinciemi zmítá válka, zvěstí o příchodu mocných bájných bytostí přibývá, slovo "stín" dostalo nový, smrtelně nebezpečný význam a slavní mágové mlčí. Nebo se to aspoň tak jeví. Znamená to snad, že císařův zásah byl pro mágy skutečně tak destruktivní, nebo jde jen o to, že nynější Arcimág není ráznější odpovědi schopen?

Cokoliv se poslední rok v Akademiích dělo, letos může být zcela jinak. Na utajeném a dobře střeženém místě se schází delegace magických škol, aby po pěti letech zvolili nového Arcimága. Toho, kterému podléhají ředitelé všech Akademií a který rozhodne o jednotném postupu. On určí, koho mágové podpoří. 

Začíná Consilium. Kandidátů je víc, než se očekávalo, jejich vize, plány i programy jsou rozdílné a každý ví, že rokování bude náročné a neobejde se bez praní špinavého prádla.

Jedno je jisté. Ať už bude novým Arcimágem kdokoliv, politickou mapu Císařství čekají změny. Spící obr se vrací do hry a kdo ví, co za trumfy nese v rukávu.  

"Kolegové já vám říkám, že déle už čekat nesmíme. To, co navrhuji, možná není jediným řešením, ale je bezpochyby nejrychlejším a neefektivnějším. A riziko ztrát na lidských životech se jeví jako přijatelné. Přepočítal jsem to dvakrát." 

Pro hráče

vše se dozvíte v pravý čas ;)

  • Ubytování je zajištěno v zařízených vytápěných pokojích, postele mají peřiny i povlečení.
  • Strava je zajištěna od páteční večeře do nedělního oběda (včetně drobného občerstvení během samotné hry)
  • Informace o dostupných postavách a kostýmech zveřejníme do konce ledna 2019
  • Pravidla zveřejníme do konce února 2019
  • Pro přihlášené hráče zpřístupníme podrobnější informace v zamčené sekci tohoto webu

"Děkuji ti za pomoc, příteli. Věř, že na ni nezapomenu a až vše vyjde a já nastoupím do funkce, vyřídíme tu tvoji záležitost. Skutečně nerozumím, co na tom komu může vadit. Jde přeci o celkem triviální experiment."