Academia Heroica

Vydej se tam, kde se rozhodne o budoucnosti světa. Vítr je příznivý a moře až podivně klidné... zatím.

Rok za rokem se ukazuje, že Proroctví nelže. Krok za krokem se blíží den, kdy se mocnosti Leirinu utkají v konečném boji o osud všech. Příběh se nezadržitelně řítí ke svému epickému závěru. Bude jen na tobě, jakou v tom všem sehraješ roli.

Termín: 31.7. - 7.8. 2022

Místo konání: RS Naděje

Věk: 10 - 16 let

Cena: 5790- Kč (5490,- při přihlášení 2 a víc účastníků společně)

Přijď do světa Leirinu, kam se každý rok rádi vracíme a pomoz nám poodkrýt další část jeho příběhů. Nečekej obyčejný tábor, ale nevšední dechberoucí zážitek. Otevře se ti celý originální autorský svět plný jedinečných míst, bytostí, postav a magických artefaktů. Nabídne ti neobyčejné zápletky a propracovaný příběh - ten mohou ovlivnit rozhodnutí a činy všech účastníků bez rozdílu, od nejmladších až po staré veterány, kteří se vracejí každý rok.

Servius Fidelis se zamračeně díval na nakládání posledních beden se zásobami. Šlo to dobře. Rychle, bez zmatků a nehod. Livii by se to líbilo. Užívala by si všechen ten mumraj, plánování a přípravy. Chybí tady. Naprosto ze všech je cítit, jak moc by si přáli, aby tady byla. A naprosto na všech je vidět, že jsou připraveni dotáhnout její plán do konce...

Co tě čeká? 

Výprava jaká nemá obdoby. 

Velitelé všech frakcí vybírají nejlepší z nejlepších a právě ty budeš jedním z nich. Vyber si, kým budeš:

  • Válečníkem - pozvedni prapor císařské legie, Řádu nebo Via Directa a staň v čele jejich vojsk
  • Kouzelníkem - vládneš-li mocí magie či esence, máš šanci uspět i tam, kde síla armád nestačí
  • Zvědem - s uměním nebýt vidět a přežít v divočině budeš očima a ušima svých velitelů

Hra pracuje s osvědčeným souborem pravidel, který umožní použít víc než 30 zvláštních schopností. Příběh tábora není předem daný a o tom, jak vše nakonec dopadne, rozhodnou sami účastníci tím, jak budou jednat v různých situacích:

  • Bitevní etapy (Precizně plánované bojové operace, jejichž výsledek má vliv na ostatní zápletky.)
  • Konflikt frakcí (Spor nejsilnějších mocností světa definitivně rozhodne ostří meče a síla kouzel.)
  • Strategie (V kterékoliv z částí Hrobu Světa může ležet ta nejdůležitější informace nebo klíčový předmět. Kdo si urve největší kus území, zvýší své šance na vítězství.)
  • Odhalování tajemství (Hrob Světa, nejzáhadnější místo v celém Leirinu, skrývá pravdu o Zkáze už více než tři sta let. Ne však nadlouho.)

Každý hráč dostane ještě před táborem možnost zvolit si stranu, za kterou bude hrát (Císařství, Řád Jarjesti, Via Directa).

"Vítr je stálý a rychlost dobrá, pane! Na místo dorazíme podle plánu a rozkazů od císaře. Akorát mužstvo je nervózní z Leviathana. Chci se jen zeptat - kdy se k nám přidají lodě marinheiros?"

Nistor Laventius se otočil a zvedl obočí: "Leviathan nám nic neudělá, kapitáne. Ale s marinheiros už nepočítejte. Čeká je ... speciální úkol..."

Příběh

Do naplnění Proroctví zbývají dny...

Klíč k poznání i moci se skrývá v dosud nepřístupném Hrobu Světa a nejmocnější z mocných udělají všechno proto, aby jej získali. 

Přístavy opouští lodě plné lidí, zásob a materiálu. Některé plují pod vlajkou Císařství, jiné s požehnáním Starých a další se snaží utajit svoji totožnost i cíl své cesty. 

Všichni plují na stejné místo, ale každý s jiným cílem. Právě ti, kteří dosáhnou toho svého, navždy změní svět.

Začal závod, který bude vítěze stát mnoho a poražené vše.

Bratra Kaleviho vytrhlo ze zamyšlení volání hlídky na stěžni: "Blíží se! Podle všeho jsou to císařští marinheiros a pokud nejsou tak naloženi jako my, tak nás doženou ještě před soumrakem. Boji se nevyhneme."

"Omyl, bratře. Boji se nevyhnou oni," odtušil Kalevi a ukázal daleko před flotilu. Pokojnou hladinu rozčeřil dlouhý hřbet gigantického tvora. Leviathan našel svoji kořist...