Academia Heroica

Ani chvíli neváhej a připoj se k neohroženým studentům proslavené Academie, aby ti neuniklo nic z toho, co se tu nebo v širším světě stane. Nepropásni rozsáhlou školní výuku, nenech si ujít vyřešení zapeklitých problémů, nenech si utéct dobrodružné výpravy a boje. Sám se můžeš podílet na utváření světa, ve kterém všichni žijeme...

Termín: 25. 7. - 1. 8. 2020
Místo konání: RS Naděje
Věk: 10 - 16 let
Cena: 5390- Kč (5090,- při přihlášení 2 a víc účastníků společně)

Academia Heroica není jen tak obyčejný letní tábor. Svět Leirin, ve kterém se příběh odehrává je propracovaný, rozsáhlý a plný dobrodružství, ve kterém si každý najde své místo a tvoří svůj vlastní příběh, kterým může ovlivnit dění v celém Leirinu. 

"Musíš jet domů, Athalie. Někdo slídí kolem města."

"Chceš tím říct, že...?"

"Ne, nevím, jestli to nějak souvisí s mágy. Prostě se něco chystá a já budu radši, když tady nebudeš. Jdi si, prosím, sbalit..."

Dění v Academii

Proslulí mistři a profesoři odhalí studentům nejskrytější tajemství čtyř oborů: 

  • Boj (tváří v tvář, střelba, obrana, finty, velení)
  • Magie (proměny, vyvolávání, alchymie, očarování)
  • Přežití (orientace, léčba, získávání zdrojů, pohyb v terénu)
  • Utajení (sebeobrana, plížení, převleky, sítě)

Je možné vybírat ze 4 herních národů a 38 rozličných zvláštních schopností. Způsobů, jak ovlivnit příběh, je ve hře bezpočet. 

  • Skutečný živoucí fantasy svět (detailní historie, 6 provincií, 48 bytostí, 6 mocných artefaktů a 15 originálních zápletek...)

  • Bitevní etapy (propracované bitevní scénáře, výsledky bitev mají vliv na ostatní zápletky)

  • Konflikty frakcí (o vliv a moc se hlásí mnoho rozličných skupin - zda se k jedné z nich přidáš nebo budeš chtít dosáhnout svých cílů sám je na tobě)

  • Významné události (večerní společenské události, během kterých se zjeví nové možnosti, jak ovlivnit významné lidi a vývoj situace ve škole - stačí být ve správné chvíli na správném místě)

  • Novinky ze světa (každodenní zprávy, které se na půdu školy dostávají z daleka, mohou ovlivnit dění přímo uvnitř školy a odpovědět na mnoho otázek)

"Tak je to pravda. Ti chlapi od Servia našli mnoho stop. Tvrdí, že jsou tady zaručeně oddíly repu... Jak to, že tady sedíš a nic nebalíš?!"

"Jsem unavená, Romule. Nemám sílu a neutíkala bych daleko. Zůstanu tady."

"Athalie, to je ale..."

" Už jsem se rozhodla. Jdi, prosím, pro ty Serviovy muže. Něco jim musím dát..."

Příběh

Příběh tábora není předem daný a o tom, jak vše nakonec dopadne rozhodnou samotní hráči tím, jak budou jednat v roli svých postav. 

Zprávy, které přichází na půdu Academie, jsou velmi znepokojivé. Mluví se o návratu dalšího ze Starých a šíří se zvěsti o strašlivém masakru v Confractě. Mocenská hra je stále vyhrocenější, Řád Jarjesti tlačí na vydání vlajek, které má Academie v držení, nedávno dorazil vyslanec sjednocených magických škol i svérázná delegace glowyrů. Vedení Academie se brzy ujme nový ředitel. Dosud nikdo nezná jeho jméno a mezi studenty se živě diskutuje o tom, jaký asi bude, či ke komu se přikloní. Škola navíc rozjíždí sérii experimentů s novou, dosud nepopsanou energií. Kdo ví, kam tento riskantní výzkum povede a co přinese... 

"Utíkej, Athalie! Už obsadili náměstí a zajali radní. K Serviovým chlapům už jsem se nedostal. Musíš okamžitě jít."

"Ne já, ale ty, Romule. Na, vem tohle. Mě by určitě chytili a toto se nesmí nikomu dostat do rukou. Nikomu krom Livie. "

"Co budeš dělat ty?"

"Já si tady sednu a počkám. Možná jim vůbec nejde o nás..."

Buď tím, kdo poodhalí zdánlivě neprostupnou roušku tajemství! Prosaď své cíle za pomoci meče a štítu, použitím magie a nebo díky umění mistrné diplomacie. Zvol si stranu a buď tím, kdo rozhodne o dalším osudu akademie. Staň se hrdinou!