Academia Heroica

Popadni meč, štít či luk a spěchej - dveře Academie se i tento rok otevírají těm, kteří mají na to stát se hrdinou. Budeš se učit bojovat mečem i magií, podnikat nebezpečné výpravy za odhalením těch největších tajemství, ale v první řadě se sám zapíšeš do historie fantastického světa, který jiní znají jenom z vyprávění.

Termín: 19. - 28. 7. 2019
Místo konání: RS Jalovec
Věk: 8 - 14 let
Cena: 4990,- Kč (4690,- při přihlášení 2 a víc účastníků společně)

Academia Heroica není obyčejný letní tábor. Svět Leirin, ve kterém se příběh odehrává je propracovaný, rozsáhlý a plný dobrodružství. Již po sedmé v řadě budou tento rok hráči ovlivňovat veškeré dění v něm a vdechovat svým postavám život. Není nic jednodušího, než se k nim přidat.

"Je to ještě daleko Ruviane? Já vím, že..."

"Nejvyšší utajení, slečno Fidelis! Nejvyšší. Tak zněla vaše slova a já je bezezbytku plním!" pronesl starý muž a udělal zvláštní gesto rukou. Magické světlo ozářilo chodbu a odkrylo kamenné zdi a schody, které museli glowyrové postavit již před stovkami let.

Dění v Academii

Výcvik mladých hrdinů je v těchto dobách důležitější než kdy jindy. Naučí se dovednosti z několika oborů: 

  • Boj (tváří v tvář, střelba, obrana, finty, velení)
  • Magie (proměny, vyvolávání, alchymie, očarování)
  • Přežití (orientace, léčba, získávání zdrojů, pohyb v terénu)
  • Utajení (sebeobrana, plížení, převleky, sítě)

Je možné vybírat ze 36 rozličných zvláštních schopností. Příběh tábora není předem daný a o tom, jak vše nakonec dopadne rozhodnou samotní hráči tím, jak budou jednat v roli svých postav. 

  • Skutečný fantasy svět (propracovaná historie, 6 provincií, 3 herní národy, 42 bytostí, 5 mocných artefaktů a 17 originálních zápletek...)
  • Bitevní etapy (4 bitevní scénáře, výsledek bitevních etap ovlivní ostatní zápletky)
  • Konflikty frakcí (o vliv a moc se hlásí mnoho rozličných skupin - zda se k jedné z nich přidáš nebo budeš chtít dosáhnout svých cílů sám je na tobě)
  • Významné události (celkem 10 důležitých společenských událostí, během kterých se zjeví nové možnosti, jak ovlivnit významné lidi a vývoj situace ve škole - stačí být ve správné chvíli na správném místě)

"Je téměř hotovo. Slečno Fidelis, dovolte, abych vám představil..." Starý mág spěšným pohybem chytl přehoz a stáhl ho na zem. "... Oculus Veritatis!"

Místnost okamžitě naplnila bílá záře a spolu s ní absolutní ticho.

Příběh

Příběh tábora není předem daný a o tom, jak vše nakonec dopadne rozhodnou samotní hráči tím, jak budou jednat v roli svých postav. 

Válka, která před dvěma lety rozvrátila Císařství stále zuří a čím dál více se promítá do samotného dění na škole. Ne každý souhlasí s neutrální pozicí, kterou si Academia Heroica pečlivě střeží a rivalita mezi samotnými studenty i pedagogy stoupá. Před nedávnem navíc neočekávaně přicestovala z Acoly samotná zakladatelka školy, Livie Fidelis a ujala se ředitelského křesla. Proč? To nikdo přesně neví. Šušká se však, že mágové Via Directa pracují v nejvyšším utajení na něčem, co by mělo vyřešit probíhající konflikt jednou pro vždy. 

Několik vteřin bylo slyšet pouze praskání pochodní, ale potom se událo něco nezvyklého - na tváři Livie Fidelis se po mnoha měsících objevil pravý nefalšovaný úsměv. "Konečně."

Buď tím, kdo poodhalí zdánlivě neprostupnou roušku tajemství! Prosaď své cíle za pomoci meče a štítu, použitím magie a nebo díky umění mistrné diplomacie. Zvol si stranu a buď tím, kdo rozhodne o dalším osudu akademie. Staň se hrdinou!