Academia Heroica

Zabal si jen to nejnutnější, víc toho letos potřebovat nebudeš. Nikdo totiž netuší, jaká bude letos na Academii panovat atmosféra. Budeš potřebovat meč, luk a šípy? To určitě. Budeš potřebovat peníze? Kdo ví. Co ale víme určitě je, že se budeš účastnit vyučování zajímavých předmětů a podnikat dobrodružné výpravy za odhalením skrytých tajemství, ani boj nebude chybět. Staň se i ty studentem Academie, která po letech fungování v utajení padla opět do rukou císaře. 

Termín: 10. - 17. 7. 2021

Místo konání: Chata Doubravka

Věk: 10 - 16 let

Cena: 5490- Kč (5190,- při přihlášení 2 a víc účastníků společně)

Přijď do světa Leirinu, kam se každý rok rádi vracíme a pomoz nám poodkrýt další část jeho historie. Academia Heroica totiž není obyčejný tábor, je to autorský svět plný jedinečných bytostí, obývaný různými rasami, nabízející neobyčejné mezilidské vztahy a zápletky a bezpochyby nabízí propracovaný příběh, který mohou ovlivnit činy všech účastníků bez rozdílu, od nejmladších až po staré veterány, kteří se vracejí každý rok. 

Skutečný živoucí fantasy svět (detailní historie, 6 provincií, 4 národy, 3 soupeřící frakce, spousta schopností, artefaktů a zajímavých postav, které během tábora potkáš). 

"Nějaké zprávy o Livii?"

"Vůbec žádné, pane. Jako by zmizela ze světa."

"Hledejte usilovněji! A jak to vypadá s...?" 

Voják nenechal velitele domluvit, přesně věděl, na co se ptá.
"Před chvílí dorazila zpráva. Vracejí se, momentálně jim nemůžeme nijak pomoci." 

Co tě na Academii čeká? 

Proslulí mistři a profesoři odhalí studentům nejskrytější tajemství čtyř oborů: 

  • Boj - můžeš si vyzkoušet bojovat tváří v tvář, střelbu, finty, velení

  • Magie - ani sám profesor magie neví, jaký je postoj císaře k výuce

  • Přežití - vylepšíš pohyb v terénu, stopování, léčení, získávání zdrojů

  • Utajení - naučíš se plížení, sebeobranu, převleky, šifry 

Příběh tábora není předem daný a o tom, jak vše nakonec dopadne, rozhodnou samotní účastníci tím, jak budou jednat v roli svých postav. 

  • Bitevní etapy (propracované bitevní scénáře, výsledky bitev mají vliv na ostatní zápletky)

  • Konflikty frakcí (o vliv a moc se hlásí mnoho rozličných skupin - zda se k jedné z nich přidáš nebo budeš chtít dosáhnout svých cílů sám, je na tobě)

  • Významné události (večerní společenské události, během kterých se zjeví nové možnosti, jak ovlivnit významné lidi a vývoj situace ve škole - stačí být ve správnou chvíli na správném místě)

  • Novinky ze světa (každodenní zprávy, které se na půdu školy dostávají zdaleka, mohou ovlivnit dění přímo uvnitř školy a odpovědět na mnoho otázek)

Buď tím, kdo poodhalí zdánlivě neprostupnou roušku tajemství! Prosaď své cíle za pomoci meče a štítu, použití magie nebo díky umění mistrné diplomacie. Zvol si stranu a buď tím, kdo rozhodne o dalším osudu akademie. Staň se hrdinou! 

"Pane, opravdu si myslíte, že to zvládnou? Sám jste viděl toho muže, který se odtamtud včera vrátil."

"Viděl, Septime, viděl. Ale snad ti není těch studentů líto? Měl bych se tam snad vydat sám? Nebo chceš jít ty?" otočil pohled na skupinu čekající na pokyny, "pokud dodrží časový plán, nic by se jim stát nemělo."

Příběh

Academie je v rukou Císaře a nikdo neví, jaký bude její další osud. 

Císař, tentokrát obezřetný, ji nechává ve dne v noci střežit svými služebníky a dovnitř se dostane jen zlomek informací ze světa. Kromě oficiálních zpráv, které říkají, že Republika ustupuje, kde může a lodě Marinheiros řádí na mořích Leirinu pod vlajkou Císařství hůř než zimní bouře, se doslýcháme pouze občasnou šeptandu. A vedení Academie i její studenti vyhlížejí návrat Livie Fidelis a připravují se na cestu do Hrobu Světa. 

"Dál už nemůžeme, oblast je příliš dobře hlídaná, veliteli." 

Muž oslovený jako velitel naštvaně zatnul zuby. Dvanáct vojáků v barvách Via Directa tiše čekalo na jeho rozkaz. 

"Sbalte tábor, vracíme se domů. Tady pro ně nic udělat nemůžeme, jsou v tom sami."